Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Svědci Jehovovi

Svědci Jehovovi - diskuze

Zde uveřejňuji přepis příspěvků z diskuze na mém původním blogu: bigydan.blog.cz .
Zde uveřejňuji přepis příspěvků z diskuze na mém původním blogu: bigydan.blog.cz .

[1] J. Gramman, mail, 29.3.2006 16:58

Chtěl bych prosím vás zvědět, co vůbec svědkové dělají špatného na tomto světě a ohledně odevzdávání majetků a podobně.Kdybyste mi poslali věcnou informaci, byl bych vám vděčný.Byla by možná nějaká konzultace po e-mailech? děkuji.Prosím naléhavě - odepiště.

[2] XXX, 29.3.2006 21:45

Že by svět vznikl díky třesku,posléze evolucí???Ale jděte...Stejně jako každý dům má svého konstruktéra,tak přece i země,vesmír a vše kolem nás musí mít svého konstruktéra,Stvořitele...nebo snad ne???Uvažuj te logicky...

[3] Anna S., mail, 6.4.2006 14:53

Vážení a milí, můj nynější pertner byl Svědkem Jehovovým, byl významným učitelem mezi nimi. Zůstal nyní stále věřícím člověkem, ale už nikdy se nechce vrátit do této organizace, protože co zažil, to stojí za to. Víte, mnoho věcí, co se týče morálky a mravnosti jsou v této víře správné, ale ostatní je často dost postaveno jako mocenský prostředek k účinnému ovládání lidí a vykonávání moci nad nimi, tak jaká svoboda! Mám pocit, že tak jakop v mnoha náboženstvích světa se zastavil čas, tak i u Svědků Jehovových také. Unikají jim takové vědecké objevy, jako jsou planety v jiných slunečních soustavách. To naznačuje možnost podobného inteligentního života a vylučuje jedinečnost inteligentního života jen na planetě Zemi. Takový věcí je víc. V mém případě se nyní od něj, tím, že vystoupil z organizace, odvrátila jeho nejbližší rodina, dcera a zeť, dokonce mu nejsou ochotni ukázat jeho vnučku. Nikdo jej z bývalých jeho přátel nezdraví, přestože pro ne v minulosti udělal, to co jim na očích viděl a zdarma. Nejsi Svědek, tak je vše zapomenuto, tak zacházejí SJ s byvalými členy, kde je vděčnost? Nikde! Přátelství přestává mít hodnotu, protože můj přítel odešel z organizace, nejen proto, že si našel jinou životní pertnerku, ale také proto, že nemohl vidět co vše je možné schovat za podvody v této organizaci. Když se na to přijde vymění se vedení a doktrína jede dál, nic se nestalo, vše zapomenuto. Tk to je ode mne vše co jsem chtěla Vám všem napsat k organizaci Svědků Jehovových. Anna.

[4] Jan Jůzl icom, mail, 10.4.2006 08:09

doprdele děte kokoti

[5] *****, 12.6.2006 17:45

Nekolik vedcu se uz pokouselo vytvorit podminky ktere by mohli zacit evoluci...Nepodarilo se.Je to tak slozite,aby se vytvorila takzvana "omacka"Je to tak mala pravdepodobnost jako kdyby ste hodili 60 000x cislo 6 na kostce:)

[6] ?????, 28.6.2006 07:30

***** no ta pravděpodobnost je sice hezká,ale nic nedokazuje...možnost tam je a já myslím,že je na každém zvlášť čemu věří...

[7] nubian-lol dog, mail, web, 24.7.2006 16:10

svědci Jehovovi sou velcí čuráci podle nich měll prít konec světa v roce 1914 a poté ho změnili na 1989 a poté na rok 2000 mno a ptom na neurčito!
mno máte proti tomu náké argumenty?

[8] Dan, mail, web, 24.7.2006 18:52

Ano. Tyhle jejich "mýlky" s staly hned několikrát a to většinou v době, když uplynulo čtvrt století(1975,2000)a při významných válkách a konfliktech. Stejně tak se u nich často mluví také o tom, že spaseni mohou být jen ti, které Jehovova požehnal do roku 1936 a ostatní že se mají těchto zbývajicích 1500 lidí(asi už jsem to pozapomněl) držet a prosit Jehovovi o spasení skrze ně. Ještě se na tot téma podívám, protože mám k dispozici knížku jednoho bývalého Jehovivsty a dnes katolika, který měl zkušenosti právě s něčím podobným.

[9] Maršálek Edmond, mail, web, 29.8.2006 14:45

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?
Nejlepší je se podívat na jejich oficiální stránky,které jsou:
http://www.watchtower.org/languages/czech/
To co píše Anna S je sice velmi dojemné,ale rád bych napsal,že stejně bolestivé je i pro příbuzné a bývalé přátele jejího muže,že se nemohou již s jejím manželem stýkat a navíc když udělal hodně práce pro druhé,ale svědkové Jehovovi se řídí tím co říká Bible.Navíc její manžel určitě ví co může udělat pro to,aby se opět s nimi mohl setkávat a bylo by opravdu dobré,aby on začal mluvit pravdu a ne se citit ukřivděný.Pokud byl opravdu v odpovědném postavení,tak uvnitř svého nitra moc dobře ví o celé této věci jak to doopravdy je.
Tím nechci nikoho urazit,ale je třeba opravdová úpřimnost.
Co se týká toho,že zažil nějakou špatnost tak o tom konkrétně nic nevím,ale chci úpřimně říci,že i svědci Jehovovi jsou nedokonalí,tak jak tomu bylo,třeba v době vzniku křesťanství.Příklad:,,apoštol Petr třikrát zapřel Ježíše Krista,nebo při jedné příležitosti byl stranický...
Přesto zůstal věrný,protože když něco špatného udělal a dostal radu (někdy i důraznou),tak se zastyděl a činil pokání.Kdyby naopak pokání nečinil a pokračoval by ve špatném jednání,tak by určitě dále nemohl být křesťanem a byl by vyloučen od ostatních spolukřesťanů v té době a nikdo by se s ním nestýkal.
Já vím,že z lidského hlediska to působí velmi hluboce na city a těžko se o tom píše.
Bible jednoznačně odsuzuje některé věci jako je například smilstvo,cizoložství,opilství... Jasně říká,že ten kdo tyto věci dělá,tak že nezdědí Boží království viz Bible 1.Korinťanům 6:9,10,pokud někdo tedy dělá takové věci a neopustí takové jednání,potom je všem křesťanům jednoznačně řečeno,že takoví lidé nepřinášejí Ježíšovo učení viz Bible
2.Jana 8 - 11 verš.
Ještě krátce o bludech ohledně jiných planet ve vesmíru,které jsou v jiných slunečních soustavách.
Bible jednoznačně potvrzuje mimozemský život,protože se zmiňuje o miliónech andělů,což jsou živí inteligentní tvorové.O tom Svědci Jehovovi vyučují,co se týče inteligentního života jako třeba ve formě lidí,tak Bible popisuje,že taková forma života je tady na planetě Zemi.O lidech na jiných planetách se Bible nezmiňuje.To,ale nemusí znamenat,že tam nic neexistuje.Vesmír je opravdu úžasný.Já se jim osobně zajímám kolem 30 let a o Bibli 15 let.Za tu dobu jsem nenašel nic vážného v rozporu co vyučují Svědkové Jehovovi.Pravidelně 15 let odebírám jejich časopisy a publikace a snažím se pečlivě je přečíst a z poctivostí mohu říci,že v nich žádné bludy nejsou a také,že nezaspali nějakou dnešní dobu,ba naopak jsou před dnešní dobou o hodně napřed.Lidké učení se mění,ale Biblické ne.Je pravda,že k nějakým změnám u nich došlo,ale zároveň ve svých publikacích píší,že to jsou jenom pomůcky k porozumění Bible a né nějaké další Bohem inspirované dodatky Bible.
Jenom pro zajímavost ohledně planet nemají vědci ani jasno v dnešní době ani ve vlastní sluneční soustavě,kdy se z učebnic bude odstraňovat Pluto.
Já osobně věřím,že kolem dalších hvězd obíhají objekty podobné planetám.Pro to jsou docela solidní důkazy.Zajimavé jsou také otázky jesli ve vesmíru je temná hmota a nebo ne.Nejnovější verze některých astronomů,například říká,že temná hmota ve vesmíru nemusí ani být,jiní tvrdí,že temná hmota ve vesmíru tvoří více jak 90%.
Trochu jsem se rozepsal,tak budu končit,aby to někoho nenudilo.Doufám,že tím nikoho nechci urážet,ani se dotknout.Vše co jsem napsal je můj osobní nezaujatý názor.

[10] Kulda Vladislav, mail, 11.9.2006 11:10

Srdečně zdravím pane Maršálku! Jsem manžel paní Anny S. Nyní Anny Kuldové. Jste nenapravitelný optimista. Patříte mezi ty šťastlivce, kteří jsou spokojeni se svým zařazením ve zvěřinci. Máte rád svou misku s granulemi o kterých výrobce tvrdí, že jsou ty nejlepší na světě a nad ně není. Protože Vám chutnají, nepřemýšlíte o změně. Mě po těchto granulích časem začalo být špatně, zvláště tehdy, když jsem se dozvěděl o nekvalitě surovin a podvodech ve vedení firmy. Píšete o tom, že literaturu NSSJ odebíráte více než 15 let, no já pamatuji doby, kdy jsem za distribuci této literatury měl hlavu na špalku a zničil jsem si své zdraví v žaláři jménem OKD důl Šverma. Jenže celá léta jsem patřil mezi lidi, kteří si vše ověřují. Tak jsem si ověřoval, to co jsem do své misky dostával. Nejde o chyby jednotlivců, které se mi snažíte podsunout, ale o chyby celé společnosti SV. Víte, jaký je vědecký přístup v ověřování pravdivosti výsledků výzkumu? Jste inteligentní člověk, tak předpokládám, že ano! Je jednoduché se nadchnout po objevení ideální pravdy, to jsem zažil taky. Je však náročné zjistit praktickou použitelnost předloženého ideálu. To vyžaduje křížové ověřování a spolupráci několika nezávislých vědeckých týmů. Pak se lze dopracovat použitelných výsledků. NSSJ udělala několik velmi vážných chyb a tak její vědecký kredit je narušen, předložila v minulosti několik tzv. neomylných jistot, které čas ukázal jako nepoužitelné, přestože ve své době se o nich nesmělo pochybovat, kdo pochyboval a řekl to nahlas, byl usměrněn a nebo vyloučen. Takže obyčejný člověk byl donucen nepřemýšlet, nediskutovat, tj. nucen být spokojen se svou miskou závadných granulí, které mu musely chutnat, protože neměl jinou možnost. Zjištěním této skutečnosti mě pomohlo k odchodu z této organizace. Víte došel jsem k jednoznačnému poznání. Základem pro Boží přízeň není plnění pětiletek ani účast v tzv. BSP. Tento systém tady byl za pokusu o socialismus, neosvěčil se. Pravda zjevená Kristem je jednoduchá. Milovat Boha a svého bližního, SJ v této oblasti vypracovali neuvěřitelné obludárium, které předčilo mnohonásobně starozákonní systém, který byl v Izraeli. Čas ukázal, že je nepoužitelný, ocitl se na smetišti dějin. To hrozí každému náboženství, které není schopno se rozvíjet na základě jednoduchých pravidel života stanovených Bohem. Vše,co je z opravdové lásky, je pro Boha přijatelné. Je to nejen podle agapé, ale i podle storge, filia a i eros, je-li to v manželství. Jakákoliv nástavba nad lásku,je složité obludárium, které se dá snadno zneužít, což dokládají dějiny náboženství, bohužel i NSSJ!!! Víte, pane Maršálku, jsem nyní svobodný a zpovídám se jen Bohu, pravidla života jsou mi snadno dostupná v Bibli, číst umím,díky létům strávených studiem písem,jsem se naučil analýzovat. Literaturu NSSJ mám snadno k dispozici, můžu své vědomosti snadno konfrontovat s učením NSSJ. Svědkům vzkazuji - vraťe se ke kořenům a když si nejste jisti, že něco je jednoznačná pravda, tak to neučte, zabráníte tím rozporům ve svědomí svých členů. Učte mravnosti, morálce, ta je jednoznačně popsána v písmech, každý křesťan může na ní stavět pevný vztah k Bohu. Ne na tom, že někdo,něco slíbí a když čas ukáže, že je vše jinak, tak nejsou ani slova pro omluvu, že se někdo mýlil.
No, bylo toho dost, jestli na to budete reagovat, nevím, ale myslím to upřímě. Celá léta jsem byl starším, usiloval jsem být takovým, jak starší má být, ale pak přetekl pohár mé trpělivosti a už jsem nemohl dál. Nastal sled událostí, které mě dovedly k rozvodu a ke změně svého života, ale to by byla další kapitola.
S pozdravem Vladislav Kulda.

[11] Vladislav Kulda, mail, 11.9.2006 12:36

Ještě pro Pana Maršálka!!!
Píšete, abych byl upřimný a mluvil pravdu. Já jsem nebyl z organizace vyloučen, odešel jsem sám, já vím u SJ to je totéž. Ale právně to tak není, změnil jsem názory. V tomto světě platí, že nemusím souhlasit s lidmi, kteří mají jiné názory, tak jak nemusím být součástí státního zřízení, mohu jít svobodně jinam. Jenže svědkové jsou stát ve státě, praktiky jak v nacistickém Německu, kdo nesouhlasí bude popraven, v lepším případě v koncentráku. Toto se již přežilo. V Izraeli to platilo kdysi taky, pozor, byl to smluvní národ, děti, které se narodili do tohoto systému neměli jinou volbu. My jsme dnes někde jinde, uplatňovat tyto praktiky v dnešní době je zločinem. Systém NSSJ se tak dostává na pokraj zločinu, když brání členům rodiny se setkávat. Rodina je nedotknutelná instituce a žádné náboženství na světě nemá právo do ní zasahovat, pokud ano, pak je třeba na ni ukázat ve světle mezinárodního práva a deklarace OSN o rodině a odsoudit ji. Pane Maršálku, hrajete si s ohněm, interní zakonitosti NSSJ neobstoji ve světle mezinárodního a i národního práva. To platí v mnoha ostatních věcech. Bylo by to na dlouho. SJ mi ukradli dceru i s vnučkou, je mi úplně jedno jaká interní pravidla mají uvnitř organizace. Jsou podobnými pravidly odsouzeni na smetiště dějin. Chtěl jste upřimnost, tak ji máte. Ne nelituji se, vedu nyní jiný život, ale zločiny a podvody , které jsou v organizaci musí na světlo. Ve jménu JHVH se v dějinách odehrálo mnoho zla a musí na to být ukázáno. Jste velký idealista a pokud máte možnost měnit dějiny NSSJ k prospěchu těch obyčejných
a poctivých lidí, tak to udělějte, uvidíte, jak vám budou lidé vděční, ale silně pochybuji, že s touto chobotnicí jste jste schopen pohnout, to s ní udělá čas. Dějiny nábožentví to dokazují, na smetišti dějin skončilo již mnoho organizací. No, to je již vše, co jsem Vám chtěl napsat.
S pozdravem Vladislav Kulda

[12] pravda, mail, 1.1.2007 17:05

ahojky...mate-li nekdo zajem se neco dozvedet...a pravdivyho..tak napiste na email..radi se podelime o nase zkusenosti....

[13] lucka k., 7.3.2007 18:05

Nemůžu než souhlasit s panem Kuldou.. Před nějakou dobou jsem se seznámila se svou sousedkou. Je to velice milá a přátelská osoba, velice chytrá a životem hodně otlučená. Vrtalo mi hlavou proč a až po dlouhém čase mi to řekla. Od mala byla vychovávána jako svědek Jehovův, v 15 se nechala pokřtít a věnovala tomu veškerý svůj čas a opravdu byla podle mého názoru jak v bublině, nic jiného neznala. Když jí bylo 18 tak ze dne na den z této církve odešla její nejlepší kamarádka a ona se s ní MUSELA přestat stýkat, byli prý jak sestry!! Kdyby jí s ní někdo vidět, hned by to nahlásil těm jejich vedoucím a měla by obrovský problém... říkala mi že od té doby o všem začala přemýšlet, protože jí ztráta této kamarádky, která byla stále její kamarádkou, ji zlomila.. Když dokončila školu, po roce přemýšlení se rozhodla že odtamtud odejde, právě kvůli chování k těm co odešli, svědkové dělají jako že je nikdy neznali včetně nejbližší rodiny!!! Dále kvůli uzavřenosti této skupiny, nic nesmíte s nikým jiným než se svědky.. Když se rozhodla že odejde - 3 měsíce po skončení střední školy a těsně před nástupem na vysokou, dostala od svých rodičů 14 dní na to aby se odstěhovala ! Bylo jí 19!! přišla tím o všechny přátele a zůstala úplně sama.. Mě jako matce malé dcerky se nad tím svírá srdce.. Z toho co vidím teď to zvládla dobře, postavila se k tomu čelem a je šťastná ale vidíte ty slzy, které se jí vženou do očí když zmíníte slovo máma nebo brácha. Svou rodinu ani nikoho ze svých přátel od té doby nikdy neviděla. Je vdaná, bohatá, má ročního syna ale obávám se že tu původní rodinu jí nikdo nikdy nevrátí a už jen z toho důvodu se svědky Jehovovými nechci mít nikdy nic společného! tohle nedělají lidé kteří tvrdí že jejich hlavním motem je láska!!

[14] Pierre Kohut, 8.3.2007 20:30

Dobry vecer diky svetkum jehóvovym prichazim o rodinu nemuzu se stykat s dcerou manzelka tomu propadla diky sve matce ktera si ve svem zivote neudelala poradek nedokazala se srovnat s osudem zkazyla detstvi svym detem ted nici manzelstvi a detstvi moji dcery o kterou se moc bojim s manzelkou se neda bavit je to zla sekta plna lzi a nenavisti a sobeckosti nechapu kdo mohl takovou vec dopustit a schvalit jsou to zmanipulovani lide kteri jen dal ublizuji

Poslední komentáře
07.06.2016 21:31:39: уууууу tolik... nádhera..... O_O půjčka online chropyně
07.06.2016 20:47:18: poučné!!!! gee gee gee O_O pujčka pred vyplatou
07.06.2016 20:33:11: Jsem přesvědčen, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat o tom to je. Napište mi PM, пообщаем...
18.03.2016 20:55:04: Podle mého názoru Se mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat. Napište mi do PM. smiley Microsoft wind...
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008