Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Bělorusko

Svobodné Bělorusko - občanská inciativa

Již loňského února, kdy Bělorusku proběhly zmanipulované prezidentské volby,

při kterých nemohl zvítězit nikdo jiný než prezident Lukašenko, začali po celém světě

vznikat občanské iniciativy a sdružení, která usilují o plnoprávnou svobodu Bělorusů v jejich vlastní zemi.

Bělorusko, země ve východní Evropě je ještě v době, kdy u nás budeme slavit 20 let od pádu železné opony silně totalitní zemí, kde panujě absolutní komunismus a tvrdá vláda prezidentského diktátora Lukašenka. Země měla již minulý rok právo na svobodné volby, ale bohužel jediným kandidátem, který směl tyto volby vyhrát byl zase a jen Lukašenko.
Po celém světě včetně České republiky proto začínají vznikat uskupení, které pořádají demonstrace, šíří letáky a prohlášení o utajovaných pravdách Běloruska a šířící duch demokracie do totalitní země. Mnoho běloruských disidentů si přímo bere za příklad naši Chartu 77,  a proto určitě né náhodou nazvali jedno ze svých prohlášení Charta 97, tedy podobné prohlášení, jaké vyšlo u nás před třiceti lety vyšlo před deseti lety na veřejnost i v Bělorusku.Bývají také vyhlašovány dny solidarity, každého šesnáctého dne v měsíci na památku demonstrace 16.září minulého roku, kdy běloruská policie rozehnala poklidné demonstranty, kteří skandovali za propuštění disidentů a návrat politický oponentů na svobodu z neznámých věznic. Prot se k nim přidejme i my a bojujem dál. Vždyť i my kdysi před čtyřiceti lety jsme měli ten malý plamínek naděje právě ze zahraniči - Radio Svobodná Evropa a další jiní v nás pomáháli utužovat víru v to, že komunismus nemá pevné základy v zemi, ale že připomíná rozervaný stan, který brzo odnese vítr.

den solidarity

Na oficiálním českém webu se dozvíte také mnohé jiné informace týkající se bojů obyčejných maldých lidí za svobodu ve vlastním státě(Charta 97 apod.)

Podpořte svobodu jiných lidí, kteří se ještě nevymanili z nezbezpečí komunismu a totality. POMOZTE V BOJI ZA SVOBODNÉ BĚLORUSKO!

WEB INICIATIVY: http://www.svobodne-belorusko.wz.cz

reklamní pásek

charta 97

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008