Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Církev

Nově na webu. Komplexní přehled nových příspěvků naleznete ZDE.

Svatý stolec zaslal španělské vládě soustrastný telegram vyjadřující lítost nad leteckým neštěstím.
Ve čtvrtek 21.2. bylo veřejnosti na Teologické faklutě UK představeno Kompendium sociálního učení Církve, ve kterém jsou shrnuty všechny body, které se týkají života Církve ve společnosti a jejímu zapojení do jednotlivých společenských oblastí(rodina, práce, ekonomika, politika, občanská společnost, mezinárodní vztahy, ochrana životního prostředí etc.).
Na konci ledna proběhla reorganizace slovenské církevní provincie a to jak západní tak i východní, tj. těch společenství katolíků, kteří slaví liturgii byzantského obřadu.
Vatikán. Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila nový dokument - Věroučnou nótu o některých aspektech evangelizace. Ve vatikánském tiskovém středisku ji představili kardinál William Joseph Levada, prefekt Kongregace pro nauku víry, kardinál Ivan Dias, prefekt Kongregace pro evangelizaci národů, kardinál Francis Arinze, prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svatořečení a arcibiskup Angelo Amato, sekretář Kongregace pro nauku víry.
Dnes (11.12.2007) dopoledne v sále Jana Pavla II. Tiskového střediska Apoštolského stolce kardinál Renato Raffaele Martino a biskup Giampaolo Crepaldi, předseda a sekretář Papežské rady "Iustitia et Pax", představili poselství papeže Benedikta XVI. ke Světovému dni míru (1.1.), letos na téma "Lidská rodina, společenství pokoje".
V závěru generální audience ve středu 17. října 2007 oznámil papež Benedikt XVI., že při konzistoři dne 24. listopadu letošního roku jmenuje 23 nových kardinálů. Mezi nimi je i bývalý apoštolský nuncius v České republice, Mons. Giovanni Coppa.
Rozhovor s Johnem Emersonem FSSP

Nova et Vetera 1/1994

Fatima. Před 90 lety se v portugalské Fatimě zjevila třem malým pasáčků – Hyacintě, Lucii a Františkovi – Matka Boží. Státní sekretář kardinál Tarcisio Bertone dnes ve Fatimě celebroval mši svatou v rámci hlavních oslav událostí z roku 1917 a včera tu také posvětil novou baziliku Nejsvětější Trojice. Původní svatyně už nestačila obrovským davům. Ročně toto poutní místo navštěvuje na 5 miliónů věřících.
Papež Benedikt XVI. povzbudil mezinárodní katolickou charitativní organizaci Kirche in Not (Pomoc trpící církvi), která letos slaví 60. výročí svého vzniku, k podpoře křesťanských médií a vzdělávání křesťanských žurnalistů.
1  
2  
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008