Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Církev

Anonym vyhrožoval školám bombou

Biskupskému gymnáziu v Letovicích na Blanensku anonym na lince 158 vyhrožoval bombou. Taková byla informace, kterou minulou středu mezi druhou a třetí hodinou odpoledne a dnes před jednou hodinou odpolední obdrželi místní studenti s příkazem okamžitého vyklizení budovy.
"Minulý týden jsme museli těsně před koncem vyučování školní budovu opustit, protože nějaký anonym oznámil, že tu ukryl bombu," taková byla jedna z reakcí studentů po minulém předvelikonočním týdnu, kdy byly mnozí překvapeni tím, že mohl někdo místnímu malému gymnáziu za pomocí linky 158 vyhrožovat bombou. Informace o bombě byla naštěstí po uzavření budovy policií a za využití služebního psa konstatována jako klamná.
Podobná sitace nastala opět dnes, ale tentokrát museli být vyklizeny také sousední školy Masarykova škola práce a Základní škola na Komenského ulici. Místní školnice na Biskupském gymnáziu totiž přímo nám podala také informaci, že anonym po telefonní lince nevyhrožoval přímo jedné škole, ale řekl, že bomba vybouchne na jedné škole na blanensku, a proto se prý dá počítat s uzavřením dalších škol.
V souvislosti s vyhrožováním přímo Biskupskému gymnáziu se dá říci hypotéza, že vyhružky mohou mít spojitost s případem domnělých bomb v budouvách církevních škol na území hlavního města Prahy. " Já si osobně myslím, že spojitost s tímto případem může být mylná." řekl místní student Filip Kocina, který je v maturitním ročníku, kterému zrovna zítra má začít písemná část maturitní zkoušky.
"Nám bylo kolem jedné hodiny řečeno, že dnes pouze skončíme dříve a máme opustit normálním tempem školu. O tom, že by tu mělá být případně umístěna bomba se nedozvěděl nikdo." řekla studentka Masarykovy školy práce.
Kdo a proč může vyhrožovat školám neví zatím ani policie. Ta po vyklizení škol zavolala opět policejního psovoda se služebním psem, aby prověřili jestli se přece jen bomba nenachází. Další informace přineseme podle aktuální situace již zítra
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008