Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Církev

Katolický kněz zavražděn v Indii

Dillí. V indickém státu Andhra Pradesh byl brutálně zavražděn katolický kněz. 38-ti letý karmelitán, o. Thomas Pandippallyil, byl zabit na cestě k vesnické kapli, kde měl sloužit nedělní mši. Nalezeno bylo jeho surově zmrzačené tělo, se zohavenou tváří a polámanýma rukama a nohama. Jak říká arcibiskup Hajdarabadu, jde o další příklad rostoucí agrese vůči katolíkům v Indii. „O. Thomas je mučedník, dal život za chudé a odstrkované. Nezemřel zbytečně. Oběť jeho krve posílí církev v Indii,“ říká arcibiskup Marampudi Joji. Zároveň vyzývá indickou vládu k ochraně práv katolické menšiny:

„Zpráva nás opravdu šokovala. Jako arcibiskup zůstávám nablízku svým kněžím a sestrám pracujícím v odlehlých končinách, kde byl zabit o. Thomas. katolíků je tam poskrovnu. Naše práce je ale velmi ceněna. Jsou to venkovské oblasti, kde se neangažuje nikdo s vyjímkou katolické církve. Apelujeme na indickou vládu, aby pomohla zajistit bezpečnost katolické menšiny. Ústava nám zaručuje právo praktikovat své náboženství v celé zemi. Vláda musí vzít tuto záležitost vážně a pomoci nám.“

Podle arcibiskupa Joji je zločin projevem závisti vůči katolické církvi, která se účinně podílí na rozvoji těchto oblastí a pomáhá utlačovaným lidem. Kněží a sestry slouží nejchudším, což se nelíbí těm, kdo je zneužívají. Zavražděný kněz byl řeholníkem od 21 let. Kromě pastorační práce se angažoval také ve školství a zdravotnictví.
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008