Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Církev

Mons. Giovanni Coppa byl jmenován kardinálem

V závěru generální audience ve středu 17. října 2007 oznámil papež Benedikt XVI., že při konzistoři dne 24. listopadu letošního roku jmenuje 23 nových kardinálů. Mezi nimi je i bývalý apoštolský nuncius v České republice, Mons. Giovanni Coppa.

Mons. Giovanni Coppa„Mám to potěšení oznámit, že 24. listopadu, v předvečer slavnosti Ježíše Krista Krále, budu předsedat konzistoři, při níž jmenuji osmnáct nových kardinálů-volitelů, čímž doplním jejich počet stanovený papežem Pavlem VI. a potvrzený mým ctihodným předchůdcem Janem Pavlem II. v apoštolské konstituci Universi dominici gregis,“ řekl Benedikt XVI. na závěr audience. Z nově jmenovaných kardinálů jich sedm působí přímo ve Vatikáně, dalších jedenáct v duchovní správě po celém světě – 5 z nich je z Evropy, 2 z Afriky, 1 z Asie a 3 z amerického kontinentu.

Svatý otec pak dodal: „Chci také vyznamenat kardinálskou důstojností tři ctihodné biskupy a dva duchovní, kteří se zvláště zasloužili o církev svou angažovaností ve službě.“ Mezi nimi je Mons. Giovanni Coppa, bývalý apoštolský nuncius v Československu a České republice. Kardinálskou důstojnost měl obdržet také Mons. Ignacy Jeż, biskup v polské diecézi Koszalin-Kołobrzeg, kterývšak 16. října 2007 náhle zemřel; Benedikt XVI. jej svěřil modlitbám přítomných věřících.

Giovanni Coppa se narodil 9. listopadu 1925 v severoitalském městě Alba. Na kněze byl vysvěcen 2. ledna 1949, 6. ledna 1980 přijal z rukou papeže Jana Pavla II. biskupské svěcení. Byl jmenován titulárním biskupem v Sertě a působil ve vatikánském Státním sekretariátu. 30. června byl jmenován apoštolským nunciem v tehdejším Československu, kde působil až do rozpadu federace. K 1. lednu 1993 byl jmenován apoštolským nunciem v obou nástupnických státech, na post nuncia na Slovensku rezignoval 2. března 1994. V České republice nadále působil jako nuncius až do svého odchodu na odpočinek 19. května 2001. Hodně rád putoval na mariánská poutní místa, kde utužoval za velikého jazykového vypětí (mluvil vždycky česky). V jednom z takových poutních míst, ve Sloupě v Moravském krasu, byl také povýšen na čestného občana současného městyse.

I přesto, že u nás již delší dobu nepůsobí si uchoval si přátelský vztah k českému národu, účastnil se např. letošních svatovojtěšských oslav 28. dubna v Hradci Králové, o slavnosti sv. Václava slavil v češtině mši sv. ve vatikánské svatopetrské bazilice u oltáře patrona českého národa, který zde máme jako jedni z mála národů.

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008