Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Církev

Reorganizace slovenské řeckokatolické církve

Na konci ledna proběhla reorganizace slovenské církevní provincie a to jak západní tak i východní, tj. těch společenství katolíků, kteří slaví liturgii byzantského obřadu.
Dne 30.ledna 2008 svatý otec Benedikt XVI. povýšil prešovskou řeckokatolickou eparchii(vyšší úroveň biskupství) na metropolitní eparchii(arcibiskupství) s tím, že její biskup J. E. Mons. Ján Babjaka, SJ byl jmenován jejím arcibiskupem metropolitou.
V souvislosti s touto reorganizací se košický apoštolský exarchát stal eparchii a v Bratislavě byl založena nová eparchie, která vzniká z vyčlenění západního území prešovské eparchie a jejím prvním eparchou byl jmenován o.Peter Rusnák.

Krátký životopis o.Petera Rusnáka
Peter Rusnák se narodil 6. září 1950 v Humenném v rodině řecko-katolického kněze. V roce 1982 vstoupil do kněžského semináře v Bratislavě. Kněžské svěcení přijal 16. června 1987 v Prešově. Působil, mimo jiné, jako spirituál řecko-katolického semináře v Prešově nebo jako biskupský vikář. Vyučoval také pastorální teologii a homiletiku. Od roku 2003 působil jako farář řecko-katolické farnosti v Bratislavě.


Řecko-katolická církev na Slovensku má v současnosti na 350 tisíc věřících, skoro 400 kněží a 254 farností. V semináři v Prešově, který je společný pro všechny eparchie, studuje 75 seminaristů.  Řeckokatolické metropolitní eparchii je zároveň nepřímo podřízen apoštolský exachát pro řeckokatolíky v ČR se sídlem v Praze, který byl založen v roce 1996 a jenž má 7800 věřících a přibližně několik seminaristů(bližší počet zatím není naší redakci znám), z nichž většina studuje na společně s bohoslovci latinského obřadu v jejich seminářích a na fakultách.
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008