Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Církev

Zázračná pravoslavná ikona bude v Česku

Pravoslavná ikona Bohorodičky Obměkčení kamenných srdcí bude uvítána na letišti v Praze v sobotu 22.9.2007 večer a poté přenesena do chrámu sv. Nikolaje v Praze -  Bubenči. V dalších dnech bude putovat po různých městech v Česku a na Slovensku.

Pravoslavná ikona Bohorodičky Obměkčení kamenných srdcí bude uvítána na letišti v Praze v sobotu 22.9.2007 večer a poté přenesena do chrámu sv. Nikolaje v Praze -  Bubenči. V dalších dnech bude putovat po různých městech v Česku a na Slovensku.

Praha: Na ikoně Obměkčení kamenných srdcí je bohorodička zobrazena se sedmi meči - bolestmi, které jí pronikly hluboko do srdce. Jedna z replik originálu, která bude právě přivezena do ČR, se původně nacházela v jednom panelákovém bytě v Moskvě. Když v roce 2000 havarovala ruská ponorka Kursk, na šíji bohorodičky se objevily krvavé ranky a na levém rameni jizva. Jak uvedla Svatava Kabošová, šéfredaktorka časopisu Hlas pravoslaví, o něco později začala ikona ronit krvavé slzy a moskevský patriarchát ji uznal za divotvornou.

23.9. v 7.30 hodin bude ikona vnesena do Chrámu přesvaté Bohorodice v Praze Na Olšanech, kde zůstane do 26.9.  Chrám bude otevřen pro uctění ikony každý den kromě pondělí od 10.00 do 16.00 hodin.  Následovat bude pouť ikony do dalších měst: Karlových Varů, Košic a Brna.  Opět v Praze, v katedrálním chrámu sv. Cyrila a Metoděje,  bude ikona 1.10.2007.

Rozpis jednotlivých míst je možné nalézt na stránkách

www.pravoslavnacirkev.cz

Autor: TS ČBK.Ilustrační foto Neuvěřitelný svět BiGy

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008