Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Hledám vás

Mít rád lidi a milovat lidi

Tuto frázi řekl kdysi dávno jan Werich, ale jedna dívčina z Ostravy, která si ji vzala za motto svých stránek, které jsou velmi bohaté na spoustu pěkných věcí a potěšení do všedního dne.
Když jsem brouzdal po netu a přemýšlel jaký web dát do této rubriky jako první, tak mi vpadl do oka tento web, který je vyrobený tak jednoduše až je přímo nádherný.
Na první pohled upoutá přemrštěný kontrast světlých barev, které naskočí na monitor hned po zmáčknutí odkazu. Člověk se náhle cítí, jakoby vstoupil do světa, kde se prolíná láska a náboženství a tak by tomu určitě mělo být i v normálním životě.
Autorka webu Ludmilka si zřejmě tento web zvolila jako svůj estetický obraz na internetu, který se jí samozřejmě dobře povedl. Naleznete na něm nepřeberné množství krásných fotografií a ilustrací ze všech koutů světa doplňované pěknýmí citáty na jedné straně v rubrice Barevné vyjádření života, mnoho básniček, křesťanských myšlenek na Krista a Bibli včetně pověstí, seznamu šlechticů a mnoho vlastních pokusů o sepsání užitečných článků a mnohého dalšího autorkou rubrikou Pro vás na straně druhé.
Výborná je také rubrika životní situace, kde se Ludmilka snaží o kontakt se čtenáří tím, že zde publikuje jejich zveřejněné osudy, které mohou v celku jako dobré svědectví být použity pro ostatní.
Stránkám bych vytýkal pouze špatnou přehlednost a trochu velké písmo, ale to je z větší části dáno službou, na které byly stránky vyrobeny.

Mé osobní hodnocení(jako ve škole):
1-
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008