Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Klipy

Switchfoot - Co to znamená žít naplno

Dnešní příspěvek ke klípkům trochu vychází. Přetiskujizde totiž recenzi na zřejmě nejimpozantnější skupinu všech dob - Switchfoot ze San Diega. Nuže čtěte a bavte se u dalšího videa.

„Co je pravé štěstí?,“ ptá se Jon Foreman, lídr kapely Switchfoot. „Je to pohodlný čtyřdvéřový sedan s tmavými skly? Nebo to znamená mít dvě–tři děti, krásnou ženu a bydlení se skvělými sousedy?

Každý má vlastní verzi toho, co znamená být šťastný, ale dost věcí, na kterých nám záleží a po kterých toužíme, je docela absurdních. Já v tom nejsem žádnou výjimkou.“ Těmito slovy uvádí Jon zatím poslední nahrávku Nothing Is Sound této nadějné pop-rockové party ze San Diega.


Kapela Switchfoot začínala pod názvem Chin Up v roce 1996, kdy se sešli bratři Jon a Tim Formanovi s Chadem Butlerem. V roce 1997 udělali dojem na nahrávací společnost re:think a vydali již pod názvem Switchfoot album The Legend of Chin. Svým svěžím hudebním pojetím, aranžmá a přemýšlivými texty poměrně brzy získali ohlas jak u fanoušků tak hudebních kritiků. V roce 1997 získali ocenění pro nejlepšího nového umělce podle asociace ASCAP (American Society of Composers, Authors, and Publishers) a totéž také podle San Diego Music Awards. Naprosto zásadním a průlomovým byl rok 2003, kdy kapela vydává desku The Beautiful Letdown. Prodeje této nahrávky překročily dvoumiliónovou hranici a její nástupce z roku 2005, Nothing Is Sound, má podobné, ne-li ještě vyšší ambice.

Jednou z nejcitovanějších skladeb kapely je Meant To Life (z alba The Beautiful Letdown). Autor skladby, textař, zpěvák Jon Foreman o ní řekl: „Před nedávnem jsem četl báseň od T. S. Elliota nazvanou Neviditelný muž. Začaly mne pronásledovat obrazy z té básně: jsme neviditelní lidé … jsme přesyceni … Když se podívám na naši planetu, mohu vidět hrůzný a zároveň překrásný svět, kde láska a nenávist dýchají stejný vzduch. Tady se každý den budíme, tady žijeme. Možná, že ten kluk v písni jsem já. Doufám, že mě sráží víc než pouhé argumenty a neúspěšné pokusy vzlétnout. Něco uvnitř mne touží po kráse, po pravdě. Chci víc než to, za kolik jsem byl prodán, chci žít svůj život.“

V současné době kapela Switchfoot dokončila svou šestou nahrávku s titulem Oh! Gravity, která by se měla objevit v prodeji někdy kolem Vánoc. První singl z desky uslyšíme v polovině září 2006.
převzato z webu www.exit316.cz

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008