Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Klipy

Nyní si dáme něco mírnějšího a tradičnějšího z východu. Nezajdeme si zas až tak daleko. dojdeme jen na tu naší stařičkou matičku Kyjevskou Rus a ve staroslovanském jazyce budeme chválit Hospodina.
Jeden z klipů, který v v táborové hitparádě na CSM 2007 zaručeně zabodoval byla píseň amerického interpereta, původně vyučeného učitele, který nyní projíždí Amerikou, kde pořádá své misijní turné, píseň Everything to me, která je něčím jako poselstvím mladým lidem o darování nového života světu a to i za podmínek, kdy je to krajně nevýhodné.
Další z Rebečiných videoklipů
V tomto čtyřminutovém videu máte možnost projet pomocí fotek celý Rebečin vývoj od raného zpívání až po současnost. Ve slideshow se vá tedy Rebecca ukáýže v mnoha podobách od známých až pro dnešek již neznámých pózách.
Jistě si mnoho z nás vzpomíná na Rebeccu St.James z koncertu pro Haiti, který se letos v srpnu konal v Táboře. Já jsem nechtěl tuto vynikajíc zpěvačku, textařku a misionářku nechat ujít, a proto jsem pečlivě projížděl internet, abych našel nějaký pěkně vyrobený klip, který se k ní vztahuje a nakonec jsem našel. Proto vám jej přináším jako první z menší Rebecca série.
Tento klip mně docela zaujal a to hlavně díky tomu, že se zde aplikuje mix tanečních směrů a worldmusic. Podle mně absolutně nejlepší výkon zde namísto Madonny předvedl ten mladý Arab, který zde občas zazpívá, aby pomohl poslůchače vnést do atmosféry celé této hudební kompozice.
V případě tohoto klipu se již nejedná o nějakou komerční nahrávku, ale o čísté dílko jednoho nadšence, který se rozhodl podmanivou hudbou, zvukem a fotografiemi z filmu Umučení Krista od Mela Gibsona přiblížit život a smrt našeho Pána Ježíše Krista pro dnešní internetovou generaci.
Podobných dílek vznikla v současné době celá řada, ale toto je z nich nejspíš nejpovedenější.
Po delší době jsem měl možnost vidět nějaký chytře udělaný mixík. Tentorktá se jednalo o velmi chytrý mixík rapera EMINEM a našeho Jarka Nohavicy jehož píseň Milionář se díky tomu poprvé objevila spektru netpublika jako videoklip.
1  
2  
3  
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008