Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Konzervativní

Němečtí sourozenci mají spolu čtyři děti

Třicetilety Patrick Stuebing a jeho o osm let mladíš sestra Susan Karolewská se mají rádi víc než je u normálních sourozenců obvykle. Mají spolu bezmála čtyři děti, sdílejí společnou domácnost a žijí si takřka spokojeně. Vše by bylo pro ně idilické jen kdyby do jejich soužití nezasáhl stát, který prohlásil, že jejich svazek je v rozporu s paragrafem 173 trestného zákoníku z roku 1871, který stanovuje, že sex mezi blízkými příbuznými je trestný a pachatelům za něj hrozí až tři roky.
Patrick byl z mnoha důvodů už jako malý dán k adopci a žil se svými pěstouny v Postupimi. O svých pravých biologických rodičích se dozvěděl až ve svých 23 letech, kdy už byl vyučený zámečník. Tehdy se také seznámil se svou mladší sestrou. Po smrti obou bilogických rodičů sami neunesli rozpad jejich opět spojené rodiny a beznadějně se do sebe zamilovali.

Během šesti let ve svém svazku zplodili čtyři potomky - jednoho syna a tři dcery. Pak však se provalilo jejich sourozectví a jejich okolí je začalo diskriminovat. I přesto, že po narození svého posledního potomka Patrick podstoupil vaksektomii(podvázání chamovodů) a nemůžu tudíž mít dalšího potomka,  perzekuce nebrala konce a za tento spolužití se svou sestrou byl již dvakrát odsouzen. Původní podmíněný trest odmítl a tak jej justice poslala na dva roky za mříže.  Po propuštění však žil se svou sestrou dál, a proto mu hrozí dalších dva a půl roku vězení.

I přes všechny nesnáze sourozenci nejhůře přežívají poté, co jim sociální pracovnice odebrala již tři ze čtyř potomků. To poslední nejmladší Sarah musela zůstat v péči matky jen proto, že je postižená a vyžaduje speciální péči. Zdravotní problémy má také syn Erik, který trpí epilepsií a špatně se učí. Mnozí lidé a málem i soud na oba rodiče appelují, že mají vadné děti, což je z biologického hlediska přípustné, ale né v případě Erika, který se narodil nedonošený a jeho nemoc tedy souvisí s jeho vývojem.

"Toto řízení ve státě rozpoutá zásadní debatu," připouští místopředseda soudu Winfried Hassemer. Zatímco u nás a v Německu je tento incest trestný, jiné uzemě jako například "revoluční" Francie jsou shovívavější.

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008