Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Názory, glosy

A jinak jsme úplně normální!

Když jsem dnes otevřel v Lidových novinách svou oblíbenou rubriku Akademie, tak co tam nevidím! Nalezl jsem hned na první straně pravidelnou rubriku Očima akademika, kterou si tentokrát vyhradil Robert Čapek z univerzity v Hradci Králové. Článek s monstrózním nápisem Nesmí jít jenom o gymnazisty upoutal mou pozornost a já se pustil do četby. V duchu jsem přitom přemýšlel co tím asi chtěl říci. Během čtení jsem však byl docela do omylu zaveden nebo spíše „kopnut“ a za chvíli jsem kroutil hlavou nad tím jak srovnával průmyslové, zdravotní, ekonomické a jiné odborné školy se standardními gymnázii. Přímo se dotkl úrovně výuky, ve které podle něj gymnázia hodně zaostávají. Zjistil to svou prax na univerzitě, kde jsou dosahují absolventi odborných škol lepších výsledků než absolventi gymnázií. A proč zrovna absolventi gymnázií, která jsou v podvědomí veřejnosti taková „elitní“?
 
Gymnázia prý už mnohé žáky tak degenerují, že studenti nejsou schopni sami pracovat a třídit si v hlavě tu velkou změt informací, které jim učitele každou hodinu porcují v nepřiměřených dávkách a nebo je k tomu nutí rodiče, kteří kladou veliký tlak nejen na ně, ale také na učitel, kteří se podle toho k nim také mnohdy chovají. Za příklad může sloužit takový „vyučující“ matematiky, který ve vyučovací hodině bravurně předvede řešení jednoho příkladu. To by ještě nebylo nic zvláštního. Problém však nastává ve chvíli, kdy jeden student zvedne ruku a učiteli dá najevo, že příkladu neporozuměl a prosí jej aby mu ještě jednou osvětlil určitá místa, kterým nerozumí. V tu chvíli nastal obrovský výbuch, když učitel dal dotyčnému studentovi najevo, že je nevzdělaným blbečkem a tak jako tak skončí u pásu. Pokud mu stejnou otázku položila studentka, tak jí odpověděl, že aby “zůstala u plotny, protože žena se má stejně starat doma o děti“.
 
Hlavní důvod této apelace na středoškolské učitele proto bylo, aby si uvědomili, že jejich úkolem není pouze nahromadění poznatků do „dutých hlav“, ale také aktivním způsobem dopomoci k návratu psychiky studenta do dob základní školy, kdy ještě přibližně na začátku druhého stupně jej učivo bavilo a s radostí se snažil právě za pomoci učitele přijít věcem na kloub.
 
Proč to ale mnohým studentům náhle už v době dospívání schází? Protože nad zajímavou a zábavnou činností převládá „vážné učení“.
 
Na konec pan Čapek napsal tuto výzvu učitelům na středních školách: „Vaším cílem musí být vzdělávání všech žáků, podpora jejich rozvoje s přihlédnutím k jejich individuálním potřebám. Ne jen úzká příprava pouhé části žáků na základě společenské zakázky jedné skupiny rodičů.“
 
Aby pravdu řekl. Naše BiGy ať na tom bylo po celá léta jakkoliv tento problém nemá. Takže článek, který se k nám dostal se nás vlastně netýká a nebo ano?
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008