Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Názory, glosy

Dejme cenzorům šanci

Jelikož na Signálech, webu, který slouží mládeži katolické církve se nesmí na blogu řešit problém, který přednesl AntonioGhisleri, místní uživatel, a jeho blog byl v důsledku opakovaného zveřejnění nelichotivých fakt  o Janu Pavlu II. zcela bez varování smazán budí rozpaky u nás všech, kteří jsme chtěli diskutovat o tom, jak se tedy mají evangelizovat ostatní náboženství ke Kristu. Všichni jsme se shodli (kromě některých administrátorů, kteří s námi delší dobu vedou otevřený boj), že takovýmto způsoberm určitě ne. A co vlastně Administraci portálu Signály tak strašně urazilo? Přečíst si to můžete níže i s komentáři, které se před smazáním podařilo zachytit.
se napravit, změnit své smýšlení, a konečně přestat mazat příspěvek, který neporušuje ŽÁDNÁ PRAVIDLA serveru SSgnály.cz.

Včera jsem následující příspěvek vložil (v různých variantách) celkem třikrát.

A třikrát byl zlovolně a bezdůvodně, bez jediného slovíčka vysvětlení, zákeřně a hnusně smazán.

Budoucí blahoslavený Jan Pavel II. - příklad hodný následování?

Beatifikační proces Jana Pavla II. byl již nezadržitelně odstartován a nikdo nepochybuje o jeho positivním a rychlém výsledku.

Následující fotografie ze života tohoto papeže ovšem jeho poctu oltáře notně problematizují.

Na první z nich papež líbá "svatou" knihu falešného náboženství.

Snímek číslo dvě jej zachycuje ve shromáždění rouhačů (srov. žalm 1), tedy těch, kteří Krista odmítají.

A konečně třetí fotografie znázorňuje papežovu účast na modloslužbě "boha" Šivy a přijetí jeho kutického znamení z rukou Šivovy "kněžky"...

Skutečně příklad hodný následování, že?

 

 

Když už ti cenzoři nesmažou celý článek, alespoň do něj zákeřně zasahují, aniž by cokoliv řekli.

Považuji to za ještě větší svinstvo, než cokoliv jiného.

Komentáře

Makaveli, 5. 6. 2008 10:17

Aspon vidis ako mal rad ostatnych ludi a neodcudzoval ich hned ked boli ineho nabozenstva alebo mali ine nazory, prijmal ich s laskou a pochopenim

hama-tetartos, 5. 6. 2008 11:51

Kdyby měl rád ostatní, zvěstoval by jim Krista Pána, místo aby je utvrzoval v jejich omylu.

PavelV, 5. 6. 2008 13:08

Hama: A jak bys zvěstoval Krista muslimovi Ty? To bys mu jako řekl, že všechno v co kdy věřil byly bludy? Proč bys u muslima nemohl začít třeba rozhovorem o Bohu Stvořiteli? I v islámu jsou zrnka pravdy a muslimové, kteří vyrostli v čistě islámské zemi za to prostě nemůžou a mnozí z nich se určitě snaží poctivě Boha hledat.

rafael, 5. 6. 2008 13:16

Hmm, takže by se měly vrátit křížové výpravy, nebo bychom měli začít s propagací vlastního náboženství násilím apod. ---- Vždyť je přece křesťanství založeno na toleranci, lásce k bližnímu... Člověk nemusí své přesvědčení vnucovat jiným a přitom může být dobrý křesťan a může dávat dobrý příklad. ----- Díky za tento článek, může si každý udělat názor sám za sebe.--- Přidávám se k hlasům na zastavení cenzury.

Eleeshebat, 5. 6. 2008 13:24

Tak to mě skutečně rozesmálo, psát o židech jako o rouhačích na základě hebrejského žalmu 1...A kdo ho asi tak napsal??? Pokud vím, tak křesťané i židé věří v jednoho a toho samého Boha Stvořitele. A spílat jim žalmem 1 je hodně ubohý. Mimochodem kromě křížovejch výprav se taky strašně stydím za pogromy, který konali křesťani. Svinstvo. Jinak doufám, že už ti ty články nikdo mazat nebude...to by se tady nemohla rozjet taková veselá debata :D

hama-tetartos, 5. 6. 2008 13:26

PavleV: Souhlasím (viz zde: http://www.catholicmil.org/html/sheen/maryandthemuslims.html) Ale když přijdu a políbím Korán, jako bych řekl, že VŠE, co tam je, je pravda. A ona není.

hama-tetartos, 5. 6. 2008 13:29

Eleeshebat: Judaismus je *JEDINÉ* náboženství, které má odmítnutí Krista Pána implicitně v sobě obsaženo. Naše víra je marná, pokud Kristus z mrtvých nevstal; víra židů je marná, pokud Kristus z mrtvých vstal. A On vstal. Židé popírají Mesiáše, a to je nejhorší možné rouhání. Kdyby věřili ve stejného Otce, přijali by Syna. Oni nenávidí Syna, a proto nenávidí i Otce.

rafael, 5. 6. 2008 13:30

Proč by nemohl papež vyjadřovat úctu těm lidem tím že se nevysmívá a projevuje úctu jejich posvátným symbolům. Vždyť v každém člověku je přece přítomen Ježíš. Zde nejde o to být přítomen na tom kterém místě či obřadu ale o přesvědčení.

PavelV, 5. 6. 2008 13:38

Hama: A jak víš, co vlastně to políbení symbolizuje(v islámu)? Jedno je jasné, tím políbením Jan Pavel II. určitě nemyslel to, že vše, co v Koránu je, je pravda.

Palko, 5. 6. 2008 13:40

Ono taky záleží při jaké to bylo příležitosti, a jak to papež komentoval. Takhle se dá vzít jakákoliv fotka, přidat k tomu vlastní komentář a třebas úplně přetočit význam události.

solipso, 5. 6. 2008 13:44

Nic nevíme. Jen vidíme, co je na fotografiích. Ať si každý udělá názor sám.

hama-tetartos, 5. 6. 2008 13:56

PavelV: Tak o islámu zrovna něco vím :) a za druhé, políbení má význam všude víceméně stejný. Políbení Koránu znamená úctu k této knize, která obsahuje závažné bludy, jako třeba že Kristus není Bůh. Jistě, máme předpokládat lepší možnost, ale mě tady žádná lepší možnost nenapadá. Nechci raději vědět, kolik duší, rostlých v bídě nekřesťanského náboženství, bylo přivedeno na scestí.

rafael, 5. 6. 2008 14:03

hama: jejda, takže muslimové byli přivedeni na zcestí tím že jim kerési křesťanské papež políbil korán. A proto se teď brání zneuctění posvátné knihy polibkem od vysoce postaveného představitele jiné církve a vraždí křesťany... Nebo které scestí jsi měl na mysli?

Makaveli, 5. 6. 2008 14:16

Co dokazu sposobit fotky spolu s ubohym clankom:)

hama-tetartos, 5. 6. 2008 14:18

Představ si muslima, který uvažuje o zjevených pravdách a dospěje k závěru, že pravdivým náboženstvím je křesťanství a nikoliv islám. A pak přijde papež, a místo aby jeho úvahy potvrdil, vzdá úctu Koránu.

cejsk, 5. 6. 2008 14:28

A představ si muslima, který neuvažuje, protože jednou v mešitě slyšel, že křesťané jsou nepřátelé muslimů a pak přijde papež a ten muslim uvažovat začne... Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým." (Jan 35,15)

cejsk, 5. 6. 2008 14:32

A představ si křesťana, který svůj strach z islámu schovává za slabošské hanění cizího náboženství, své pochybnosti léčí arogantním opovrhováním druhými a pak přijde 138 muslimů a pošlou papeži takový dopis, že vypálí rybník všem našim rádoby křesťanským kecům o lásce a udělají krok, který znamená nové období vztahů křesťanství a islámu. To je svědectví, pak možná i křesťan, který není lhostejný začne uvažovat...

Poslední komentáře
23.10.2013 15:34:56: Runzheimer: 2005 Travel Expenses To Rise Ten PercentRunzheimer International last month forecast ove...
08.10.2011 18:48:08: Buh je v nás všech. Buh je jeden a přitom jich je tolik, bohu je tolik a přitom je jeden.
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008