Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Televize

Fokus ČT 24 na téma Ženy a víra

Máte pocit, že se v České republice vůbec nic neděje? Že se ten malý kousek země ohraničený horami musí udusit ve své klidné ospalé atmosféře? Z tohoto omylu se vás snaží vyvést magazín FOKUS ČT24. Spíše než o “životním stylu” v obvyklém smyslu slova je o “stylu života”. Nezahrnuje ani tak design, módní a společenské trendy a nejnovější technologie, ale spíš zkoumá fenomény života současníků. FOKUS ČT24 míří na vzdělané, bystré a přemýšlivé lidi; zaostří na jejich ambice, zkoumá jejich povolání, volný čas i hodnoty, ke kterým se vztahují. Každý díl přinese neotřelý pohled na jedno téma. Vždy tři portréty lidí, kteří nemusejí mít jen stejné povolání, ale sdílejí stejné sny, mají podobné cíle nebo shodný zájem. FOKUS ČT24 je pořad pro každého, kdo se nebojí nahlédnout za horizonty každodenní reality.

Ať se nám to líbí nebo ne, evropská společnost stojí na židovsko-křesťanských základech. Křesťanství zformovalo naše normy chování, ovlivnilo umění. Jenže za poslední století se víra v Ježíše Krista stala něčím, co se jaksi „nenosí“, co je vnímáno jako archaické, omezující, snad i trochu zbabělé. Reportér Tomáš Šponar se vydal mezi věřící ženy, aby s nimi hovořil o tom, jak se jim daří skloubit život v dynamické moderní společnosti s vírou ve věčného a neměnného Boha.

Videoreportáž: Fokus ČT24 - Ženy a víravideo: Fokus ČT24 - Ženy a víra

Přes talent na cizí jazyky k rouchu farářky – tudy ve zkratce vedla životní cesta Sandry Zálabové. Na gymnáziu jí učarovala hebrejština a během studií na husitské teologické fakultě se rozhodla jít cestou duchovní služby. První farnost vede teprve pár měsíců, a tak si na svoje povolání teprve zvyká. S kamarádem vede čajovnu a věří, že džíny, Rádio 1 a husitská církev s kalichem ve znaku jdou docela dobře dohromady.

Učí v mateřské školce, vychovává dva syny a za manžela má profesionálního cestovatele. Barbora Mykisková s ním projela kus světa a poznala mnoho kultur a náboženství. Sama se však už od mládí drží křesťanské víry. Ta ji přivedla až do kláštera. Ještě před složením řeholních slibů ale paní Mykisková z řádu odešla, ačkoliv jí tam prý nic nechybělo. Co ji k tomu vedlo?

Eva Jelínková celý život vyznává jedno krédo: stát si pevně na svém. Ke křesťanství konvertovala na úsvitu sedmdesátých let a její muž se v té době dokonce za svoje aktivity v církvi ocitl ve vězení. Jelínkovi vychovali osm dětí a paní Eva si kromě svého kréda často připomíná ještě jedno španělské přísloví: kdo hýbe kolébkou, hýbe světem.

Velikonoční FOKUS ČT24 na téma Ženy a víra vysílá ČT24 v sobotu ve 20:05.

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008