Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Ukrajina

Ministr Tabačnyk udělal chybu v radio-diktátu

Ministr školství a osvěty Ukrajiny Dmytro Tabačnyk stejně jako jiní se dopustil minimálně jedné chyby v diktátě národní jednoty. Po dokončení  si prošel nejtěžší místa a přesvědčoval novináře, že se žádných chyb nedopustil.  Avšak „do řeči“  napsal dohromady.

Tisková  mluvčí ministra Margarita Velkova pronesla: „On to nejdřív napsal správně, potom si však myslel, že si to napraví  napsal to špatně, kdoví, možná, že se Dmytro Volodymyrovič až potom ještě jednou podíval do slova a rozdělil je od sebe. Oficiální výsledky budou oznámeny v prosinci.

Diktát se konal 9. Listopadu, v Den ukrajinského jazyka a písemnictví. Přenášelo ho národní rádio. Vytvořil ho docent Kyjevské univerzity B. Grinčenka, autor ukrajinských jazykových příruček Alexandr Avramenko.

Kromě ministra diktát psali také jiní významné osobnosti společenského i kulturního života. Účastnili se ho v místnosti Národní radio-společnosti Ukrajiny. Národní poslanci Anatolij Hrycenko, Iryna Heraščenko, Alexandr Stojan měli po 11 chybách. „Ve škole jsem měl z ukrajinského jazyka nejlepší prospěch, ostatně, stejně tak i z angličtiny a ruštiny, proto si myslím, že v těchto jazycích bych mohl zvládnout absolvovat diktát. Svým způsobem prověřili naši práci – řekl Anatolij Grycenko korespondentovi Vysokého zámku. - Mě nabídli přizvat k účasti na diktátu i novináře, náhle jsem s tím smířen. Armádní princip přitom tvdí: „Dělej, jak já.“  Radio-diktát – to je prapodivná akce, chtělo by to, aby se ji zúčastnili také Viktor Janukovič nebo Mykola Azarov, protože nepřipustíme přeci, aby zasedání vlády bylo vedeno v ruském jazyce.“

 

Autor článku: Olga Čytajlo, zdroj Vysokyj zámok

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=87418
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008