Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Z domova

Letošní Státní cenu za literaturu získal Milan Kundera. Nejslavnější a světově nejznámější současný český spisovatel si ale pro cenu nepřijel. Zaslal alespoň zvukové pozdravení, ve kterém vzkázal že je dojat. Hosté slavnostního předání v pražském Českém muzeu hudby spisovatelův vzkaz ocenili vstřícným poteskem. Znění vzkazu najdete v článku.
Mezi osobnostmi, které v sobotu Václav Klaus vyznamená u příležitosti 28. října, by vedle válečných hrdinů a politických vězňů také neměl chybět autor českých bankovek.

Od pohledu téměř obyčejná polská stařenka, ve skutečnosti žena, která jako Nicholas Winton nebo Oskar Schindler zachraňovala židovské děti před jistou smrti. Taková je Irena Sendlerowá(1910), dnes již sedmadevadesátiletá stařenka z Varšavy, která byla jednou ze zakladatelek Rady na pomoc Židům - Zegota.

Praha - Politiky se podle většiny Čechů stávají lidé nejčastěji kvůli tomu, aby získali moc rozhodovat, dosáhli určité pozice, získali kontakty, společenské uznání či hmotný zisk, zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v únorovém průzkumu. Centrum zjišťovalo názory lidí na politiku komnální a také celostátní - v obou oblastech se výsledky do značné míry podobaly.
Praha - Teroristického útoku se podle březnového výzkumu společnosti STEM bojí 55 procent Čechů. Průzkum, jehož výsledky dnes STEM poskytl ČTK, dále zjistil, že v porovnání s obdobím po teroristickém útoku na USA v září 2001 jsou obavy lidí v Česku v současnosti menší. Měsíc po katastrofě cítilo ohrožení 75 procent Čechů.
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008