Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Z domova

CVVM: Politici chtějí podle lidí hlavně moc a kontakty

Praha - Politiky se podle většiny Čechů stávají lidé nejčastěji kvůli tomu, aby získali moc rozhodovat, dosáhli určité pozice, získali kontakty, společenské uznání či hmotný zisk, zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v únorovém průzkumu. Centrum zjišťovalo názory lidí na politiku komnální a také celostátní - v obou oblastech se výsledky do značné míry podobaly.
Shodně nejméně dotázaných, 48 procent, si myslí, že do místní i vysoké politiky se lidé vydávají kvůli tomu, aby převzali odpovědnost při rozhodování za ostatní ve věcech veřejných. Ve srovnání s hlavními důvody, proč lidé do politiky míří, se také méně dotázaných domnívá, že politici mají v úmyslu řešit společenskou situaci či být ku prospěchu společnosti.

Hlavním důvodem, proč lidé směřují do celostátní politiky, je podle 97 procent respondentů cíl získat pozici a funkci, 94 procent lidí si myslí, že záměrem politiků je mít moc rozhodovat, podle shodného počtu dotázaných chtějí vrcholní politici nabýt hmotný zisk a podle 92 procent chtějí získat kontakty.

Na úrovni komunální převažuje podle 88 procent respondentů motivace získat moc rozhodovat, podle 84 procent získat kontakty. Více než 80 procent lidí soudí, že komunální politici chtějí získat funkci a také společenské uznání.

"Hmotný zisk stojí na pozadí vstupu do vrcholné politiky podle názoru potenciálních voličů KSČM. Lidé, kteří by ve volbách dali svůj hlas ODS, s tímto názorem spíše nesouhlasí, stejně jako spíše odmítají tvrzení, že do celostátní politiky se lidé zapojují proto, aby získali významnou pozici či funkci," konstatují autoři průzkumu.

Lidé, kteří žijí v obcích s méně než 1000 obyvatel, podle CVVM častěji rozhodně souhlasí s tím, že komunálním politikům jde o prospěch společnosti a převzetí zodpovědnosti při rozhodování o věcech veřejných. Naproti tomu respondenti z měst, kde žije víc než 100.000 obyvatel si častěji myslí, že důvodem pro vstup do komunální politiky je získání pozice a funkce.

Autor: ČTK

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008