Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Z domova

LN: Vyznamenání za bankovky?

Mezi osobnostmi, které v sobotu Václav Klaus vyznamená u příležitosti 28. října, by vedle válečných hrdinů a politických vězňů také neměl chybět autor českých bankovek.
Podle informací LN bude jedním z oceněných Medailí za zásluhy malíř, grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek. Sedmašedesátiletý umělec patří mezi přední představitele české grafické tvorby a je držitelem řady prestižních ocenění z různých částí světa.

V roce 1971 byl zatčen StB za pobuřování, kterého se měl dopustit „hanobením představitelů socialistických zemí“. Návrhy na nové české bankovky vytvořil v letech 1992 až 1993, je také autorem návrhu poštovní známky s obličejem Václava Klause.'

Řád Tomáše Gariggua Masaryka převezme zítra ve Vladislavském sále také Anna Honová. Jedenaosmdesátiletou jednatelku pobočky Konfederace politických vězňů v Uherském Hradišti věznil v padesátých letech komunistický režim za členství v ilegální odbojové skupině.Medaili za zásluhy by podle některých spekulací mohla obdržet milosrdná sestra Marie Goretti Boltnarová. Místopředsedkyně nadace Dobré dílo sester sv. Karla Boromejského se ale ke svému případnému ocenění odmítla vyjádřit. „Nezlobte se, nechci o tom ještě vůbec mluvit,“ sdělila včera LN Boltnarová.

Více o státních vyznamenáních se dozvíte v sobotních Lidových novinách(wwwlidovky.cz)
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008