Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Ze Světa

Analytici: Bin Ládin naznačil svůj ideový posun

Londýn/Rijád/Káhira - Nad novým poselstvím vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina se zamýšlí řada odborníků. Videonahrávka, která byla zveřejněna v pátek, podle některých expertů obsahuje pro bin Ládina dosud netypické prvky a má zřejmě naznačit ideový posun hledaného teroristy.

Vydavatel londýnského listu Al-Kuds Abdal Bari Atwan se domnívá, že kromě toho, že chtěl bin Ládin dokázat, že je stále naživu, rozhodl se změnit svůj vzhled. Nebyl jako dřív ve vojenském polním saku ani vedle sebe neumístil samopal, jako na minulých nahrávkách. Oblékl se do arabské tuniky, obarvil si vlasy i vous, jako by chtěl říci, že je zde nový, zralý bin Ládin, který je spíše než vojenským velitelem duchovním vůdcem. Možná i to ale může znamenat bezprostřední útok, protože po většině jeho nahrávek atentát následoval.

M. J. Gohel z londýnské Asijsko-tichomořské nadace má z nahrávky dojem, že jde o teatrální a amatérský počin. Vidí za ním kalifornského rodáka a zakladatele mediální složky Al-Káidy Adama Gadhana. Právě on prý může být autorem textu i tím, kdo zorganizoval zveřejnění. Obarvený Usáma, který se musí skrývat v pákistánských horách, je prý spíš k smíchu, protože se jeví jako marnivec zabývající se svým vzhledem, má-li předstoupit před kameru. Neodpovídá to obrazu, který dosud tak pečlivě pěstoval, totiž obrazu bojovníka svaté války bez lidských rysů. Jestliže bin Ládin hovoří o příznivcích nesoucích na ramenou břemeno dluhů spojených s vysokými úroky, nesmyslnými daněmi a hypotékami i s globálním oteplováním, pak je to slovník nikoli vůdce Al-Káidy, nýbrž vyjádření pocitů odbojných nespokojenců narozených na Západě. Nahrávka může být předzvěstí bezprostředního útoku na USA, i když k němu bin Ládin otevřeně nevyzývá, protože videozáznamy s ním jsou zveřejňovány výjimečně a vždy jsou poselstvím v tomto smyslu.

Nezávislý saúdskoarabský odborník na Al-Káidu Farís bin Huzam vidí v nahrávce pouze vzkaz protivníkům i stoupencům v tom smyslu, že bin Ládin je stále živ. Bin Huzam si je na sto procent jist, že bin Ládin nemá pravomoce plánovat akce Al-Káidy a že nahrávka je myšlena pouze jako signál pro stoupence.

Zástupce ředitele káhirského střediska pro politická a strategická studia Muhammad Sajjid Saíd v nahrávce spatřuje větší hrozbu než v těch předchozích. Usáma na ní totiž říká, že je odhodlán vést nekonečně dlouhý boj až do té doby, dokud protivník nepřijme islám. Bin Ládin si prý dal práci s tím, aby vypadal uvolněný, aby dělal dojem, že je to on, kdo útočí a kdo má věci pod kontrolou, že rozhodně není mužem na útěku a že právě on rozhodne o udělení milosti či nikoli. Proto nehovoří o Iráku. Zajímá ho totiž celý svět, který podle něj bude dokonalý teprve tehdy, až bude celý islámský.

Hrozbu v bin Ládinově vystoupení vidí i saúdskoarabský profesor politologie Chálid Dachil. Celé poselství podle něj míří na USA, naznačuje hrozící nebezpečí a dává najevo, že odchod Američanů z Iráku, který se nyní jeví pravděpodobnější než dřív, problém nevyřeší.

Autor: ČTK

Profil ke zprávěProfil: Fakta o nejhledanějším teroristovi Usámovi bin Ládinovi

Profil ke zprávěProfil: Poselství Usámy bin Ládina po 11. září 2001

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008