Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Ze Světa

Ruská organizace vydala seznam 2,6 milionu obětí Stalinova teroru

Ruská organizace ochránců lidských práv Memorial vypracovala a zveřejnila jmenný seznam 2,6 milionu obětí stalinského teroru a čistek. Seznam ale zatím představuje asi jen pětinu z celkového počtu 12,5 milionu obětí Stalinovy hrůzovlády.
Má být distribuován ve školách a veřejných institucích. Oznámili to ve čtvrtek v Moskvě představitelé Memorialu. "Naše báze údajů v současnosti zahrnuje asi jen 20 až 25 procent z celkového počtu obětí," řekl podle agentury AFP představitel organizace Arsenij Roginskij.

"Přitom náš dnešní seznam představuje vyústění práce, na níž se podílely stovky osob v mnoha oblastech země po dobu téměř 20 let," dodal. Memorial vydal 5000 výtisků seznamu, které postupně distribuuje.

Stalinovy čistky, které začaly v roce 1937 velkými procesy proti konkurenčním předákům komunistické strany a proti generálům a maršálům Rudé armády, zasáhly asi 12,5 milionu lidí.

Zahájeni stalinských čistek si letos v srpnu připomnělo několik ruských nevládních organizací. Při příležitosti 70. výročí přijetí direktiv, které znamenaly hromadné represe, uspořádaly řadu akcí. Ruská média však výročí i připomínkovým akcím věnovala jen omezenou pozornost, stejně jako většina politických představitelů.

Ještě v červnu však prezident Vladimir Putin předal spisovateli Alexandru Solženicynovi, nositeli Nobelovy ceny za literaturu a autorovi děl odhalujících stalinský režim, prestižní státní cenu.

Širší bádání o stalinské epoše bylo možné až koncem 80. let, za přestavby vedené Michailem Gorbačovem. Přístup do dlouho tajných archivů se však za prezidenta Putina opět zhoršil, uvedli představitelé Memorialu.


ČTK, 26.10.2007
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008