Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Ze Světa

Stěhování z Akropole

Na aténské Akropoli včera začalo nevídané stěhování soch za pomoci několika jeřábů. Sochy, jež patří k nejvýznamnějším dílům historie lidstva, se stěhují poprvé za posledních 2400 let, připomíná agentura AP. Jde rovněž o největší přesun antických památek v dějinách moderního Řecka. Sochy jsou přesouvány do nového moderního muzea, které bylo vystavěno speciálně pro ně.
Na aténské Akropoli včera začalo nevídané stěhování soch za pomoci několika jeřábů. Sochy, jež patří k nejvýznamnějším dílům historie lidstva, se stěhují poprvé za posledních 2400 let, připomíná agentura AP. Jde rovněž o největší přesun antických památek v dějinách moderního Řecka. Sochy jsou přesouvány do nového moderního muzea, které bylo vystavěno speciálně pro ně.
Navzdory zamračené obloze a ostrému větru spustily tři jeřáby ze starého muzea na kamenitém vrcholku kopce blok o váze 2,3 tuny, který je součástí Parthenónu, a přenesly ho bezpečně do 300 metrů vzdáleného nového Muzea Akropolis, postaveného z betonu a skla. Přesun trval asi 90 minut.

„Podmínky jsou velmi dobré, vítr není problém,“ řekl novinářům archeolog Alexandros Mantis, který je za Akropoli, jež patří mezi místa světového kulturního dědictví, odpovědný. „Jsem si jistý, že všechno půjde dobře,“ dodal.

„Jde o mezinárodní událost, která brzy umožní otevření nového muzea, kde se tisíce turistů budou moci setkat tváří v tvář s těmito skvostnými památkami,“ řekl agentuře AFP řecký ministr kultury Michalis Liapis.

Starožitnosti, z nichž většinu tvoří mramorové sochy z osmého až pátého století před naším letopočtem, byly pojištěny na 400 milionů eur (asi 10,9 miliardy korun). Ve čtvrtek se uskutečnil testovací přesun, při němž byl z vrcholku Akropole úspěšně spuštěn třítunový kus neopracovaného mramoru.

Další artefakty mají být přemístěny do nového muzea postupně a očekává se, že celá operace potrvá nejméně šest týdnů. Skončit by měla nejpozději začátkem ledna. Přesun památek by měl stát přibližně 1,6 milionu eur (asi 43 milionů korun). Oficiální činitelé v Aténách navíc doufají, že nové muzeum o ploše 25 000 čtverečních metrů podpoří dlouhodobou řeckou snahu získat od Britského muzea zpět sbírku soch z Parthenónu, které byly do Londýna převezeny na počátku 19. století.

Architektem nového muzea je Bernard Tschumi, původem ze Švýcarska. Předpokládá se, že návštěva tohoto muzea bude možná již na začátku příštího roku.
lk, afp, čtk
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008