Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Katolická církev

Mladí lidé z celého světa se chystají do Sydney

Na světový den mládeže se Svatým otcem, které se bude konat 11.-20.července 2008 v australské Sydney již nyní v počtu přihlášených hodně překvapuje. Oproti předchozím odhadům se jich přihlásil velmi vysoký počet - 200 tisíc z celého světa.
Na světový den mládeže se Svatým otcem, které se bude konat 11.-20.července 2008 v australské Sydney již nyní v počtu přihlášených hodně překvapuje. Oproti předchozím odhadům se jich přihlásil velmi vysoký počet - 200 tisíc z celého světa.

Sydney-Řím. Světový denmládeže již nyní deset měsíců před začátkem drží první rekordy. Podle statistik se přihlásilo doposud již více než 200 tisíc mladých lidí, nejvíce jich je 63 tisíc z Austrálie. Podle Dannyho Casseye, vedoucího organizační komise tím již je překročen cíl, který si organizace vytíčila a tím byla účast alespoň 125 tisíc. podle statistik je možné se dále dozvědět, že 8 tisíc přihlášených je z USA, skoro 19 tisíc z Itálie, z Německa je přibližně 10 tisíc a z Nového Zélandu 8 tisíc. Mimoto je možné vidět také takové extreémy jako 2000 přihlášených hendicapovaných lidí především vozíčkářů.  Kolik účastníků bude přímo z České republiky, ale jisté je, že s masivní účastí se počítat nebude. Z těch a jiných důvodů také zorganizují sekce pro mládež biskupských konferencí České a Slovenské republiky souběžně se setkáním v Sydney setkání na moravském Velehradě.
V současné době se na celém světě hlásí také vedle účastníků dobrovolnící, kteří budou pomáhat s organizací a dalšími částmi programu celého setkání.
Před několika dny již také přišla zpráva, že generální koordinátor Světových dnů mládeže 2008, pomocný biskup ze Sydney Anthony Fisher vysvětlil, že řetězec eucharistických adorací ve všech diecézích Austrálie už začal a mladé lidi z celého světa vyzval, aby se k modlitbám za přípravu události připojili. Biskup Anthony Fischer také připoměl, že na přípravách se podílí mladí z více než 150 zemí, včetně Číny, Iráku, Východního Timoru, nebo Spojených států.
Prosme již nyní také my za zdárný průběh setkání v Sydney a na Velehradě. Za vaše modlitby vyprošuji velké Pán Bůh zaplať a dík.
Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008