Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Katolická církev

Papež vyzval organizaci Kirche in Not k podpoře křesťanských médií

Papež Benedikt XVI. povzbudil mezinárodní katolickou charitativní organizaci Kirche in Not (Pomoc trpící církvi), která letos slaví 60. výročí svého vzniku, k podpoře křesťanských médií a vzdělávání křesťanských žurnalistů.

Papež Benedikt XVI. povzbudil mezinárodní katolickou charitativní organizaci Kirche in Not (Pomoc trpící církvi), která letos slaví 60. výročí svého vzniku, k podpoře křesťanských médií a vzdělávání křesťanských žurnalistů.

Vatikán, Mnichov (D): Svatý otec se s vděčností dívá na 60letou historii Kirche in Not a představitele této podpůrné organizace i její dobrodince a projektové partnery na celém světě ujišťuje o svých modlitbách. Uvádí se to v dopisu, který napsal vatikánský státní sekretář kardinál Tarcisio Bertone jménem papeže Benedikta XVI. vedoucím představitelům jubilující organizace.

Papež podle kardinála Bertoneho povzbuzuje organizaci, aby část svých finančních zdrojů nadále využívala na podporu duchovních povolání a angažovaných věřících. V této souvislosti poukazuje na dvě priority.

První z nich je oblast médií, která dnes mají nesmírně velký vliv na kulturu a život člověka. Církev proto "naléhavě potřebuje lidi, skrze které může být Bůh stále více přítomen na tomto širokém poli", lidi, co k šíření Božího slova použijí všechny technické možnosti, které mají k dispozici. "Při spolupráci s kompetentními a věřícími křesťany a pod jejich vedením mohou média dosáhnout velkých věcí pro šíření dobré zvěsti Kristova evangelia i křesťanských hodnot," zdůrazňuje se v dopisu, který tento týden zveřejnila Kirche in Not na svých internetových stránkách.

Svatý otec dále doporučuje organizaci Kirche in Not, aby zaměřila svou pozornost zvlášť na Blízký a Střední Východ, kde je ohrožená existence partikulárních církví s tradicí dlouhou několik staletí, jakož i na početné katolíky, kteří nadále musí žít bez pastoračního doprovázení a nesmí společně a veřejně vyznávat svou víru anebo ji mohou vyznávat jen s omezeními.

Katolická podpůrná organizace Kirche in Not, kterou v roce 1947 založil premonstrát Werenfried van Straaten, je papežským dílem s mezinárodní centrálou v německém Königsteinu. Má dohromady 17 národních sekcí v různých státech světa.

Autor: TS ČBK

Žádné komentáře
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008