Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Lidská sexualita - jak se k ní postavit?

Člověk již od vzniku(někteří uznáváme tež stvoření) světa nemohl být jako člověk sám. Jako ostatní živočichové žil přirozeně ve svém pohlaví, které měl již od narození stejné a to buď´pohlaví mužské nebo ženské. Katolická církev a ostatní náboženství učí tomu, že muž a žena jsou jedno, a proto jsou si souzeni aby společně založili rodinu, měli potomky a zachovali tím lidskou existenci ve světě.

Jak se však ukazuje mnozí lidé s postupem času tuto myšlenku neuznávají za jednotnou a často si nejsou jistí sami sebou. Proto se v mnoha případech vrací člověk spíše ke zvířatům a to i přesto, žeovládá toho čeho oni ne a to je rozum. Nakonec dochází k těm případům, že muži cítí, že mudou milovat raději jedince stejného pohlaví, či chtějí být ženou namísto mužem apod.

Ze sexuality také mohou poté vzejít i horší věci než jen nemorální postih, ale také nemoci, které i přes zásahy medicíny a vědy dodnes nelze překonat(HIV a z toho vycházející AIDS, syfilis apod.). Tuto téma je samo o sobě jedno z těch, kterými se postupně prokousávám a proto je pokládám také za jeden z hlavních bodů těchto stránek.

 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008