Neuvěřitelný svět BiGy

Biblický citát na dnešní den: Bůh odpouští. (Žl 103,3)

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (5284)
 

Ne (5436)
 

Odkazy

Mozaika 2008 - přispějte na setkání mládeže a Ukrajinu.

Českomoravská fatima

Sdružení přátel bl.Hyacinta Cormiera

Laická společnost nazývaná též brněnské angelikum, se zabývá výchovou mládeže, křesťanským uměním a pomocí potřebným a nemocným.
vydává také jediný časopis v ČR, který se zabývá duchovní obnovou nazvaný Rosa Mystica.

časopis TEDEUM

Institut sv.Josefa FSSPX

Katolík - internetová revue katolické tradice

Národní tisková agentura - nezávislí informační server

Nezávislí katolický informační server

Web biskupa Pavla Posáda

Osobní web otce biskupa Pavla Posáda, emeritního litoměřického biskupa(2003-2008) a světícího biskupa budějovického a titulárního biskupa ptujského.

Spirit - weblog

Honzův občasný deníček o duchovním životě( psaný od r.2004)

Blog pro náboženství, filozofii a umění.

Československé setkání mládeže na Velehradě

Oficiální stránky této akce pro katolickou mládež, která se bude konat 18.-20.července 2008

Lidové noviny

Jedny z mála kvalitních českých novin z dlouhou tradicí. To jsou Lidové noviny vycházející od roku 1893.

Britské listy

Běloruské listy

Běloruské listy mají provořadý úkol přiblížit českým občanům běloruský stát ve všech možných pohledech. Znamená to že se zde o tomto státě dozvíte vše a to turistickými zajímavostmi začínaje a politikou konče.

Immaculata - Neposkvrněná

Immaculata je mariánský občasník, který vydávají bratři Minorité v Brně a který disponuje vším co přibližuje vztah k Panně Marii, k Bohu a ke svatým. Pravidelnými rubrikami, které stojí za přečtení je určitě život sv.Antonína z Padovy a Trochu apologie od Radomíra Malého, který objasňuje mnoho neznámých fakt církevní historie, která zůstala mnoha dnešním historikům zamlčena.

Katolický týdeník

Slovo života

Slovo života je veršem z Bible, které je určeno podle církevního lekcionáře na přislušný měsíc doplněné komentářem k rozjímání. Výborná možnost, jak trávit volné chvilky v Boží blízkosti.

Děti v nouzi - zachraňme děti.

eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Zpravodajství z Izraele. Neschází zde také církvevně zaměřené zpravodajství.


Pravidelné zpravodajství české redakce. Naleznete zde aktuální zpravodajství z Vatikánu a celého světa včetně ČR, doslovné české překlady promluv svatého otce a církevních dokumentů.

Stránka Michala Šebery

Biskupské gymnázium Letovice

Svědci Jehovovi

Svědkové Jehovovi se pokládají za pokračovatele řady reformátorů, kteří v průběhu historie církve poukazovali na její ubohý stav, jako například Martin Luther nebo Jan Hus. Všechny významné křesťanské církve je ale odmítají považovat za křesťany, neboť jehovisté neuznávají božskou podstatu Ježíše Krista.


Počátky samotného hnutí se datují do 70. let 19. století, kdy se ve Spojených státech objevilo několik náboženských skupin očekávajících konec světa. Svědkové Jehovovi také očekávali brzký příchod konce světa (Armagedon). Původně stanovili jeho termín na rok 1914, později bylo určeno několik dalších termínů, dnes je Armagedon očekáván v neurčitě blízké době.

Věří v jediného Boha, který má jméno Jehova. Podle některých psychologů nebo členů, kteří ze společnosti odešli, je u členů společenství vytvářena psychická závislost a jsou cíleně přetrhávány společenské vazby mimo organizaci.

Svědkové Jehovovi odmítají krevní transfúze, a to i v případě ohrožení života. Jsou zásadně proti vojenské službě. Vánoce jsou podle Svědků pohanské svátky a dávání dárků nepřináší štěstí. Děti Svědků Jehovových se proto nesmí podílet na vánoční výzdobě, přispět na vánoční dárek pro učitele ani zpívat koledy a rodiny jehovistů nesmějí mít na Vánoce doma stromeček.

K Svědkům Jehovovým se po celém světě hlásí přes šest milionů lidí, v Česku je to dvacet tři tisíc lidí.

Na mém předchozím weblogu tento článek rozvířil velkou diskuzi, ve které hodlám pokračovat. Proto zde smí přispívat jak ti, kteří s učením Svědků nesouhlasí, tak i Svědci samotní, aby měli možnost svou víru obhájit.

Zde uveřejňuji přepis příspěvků z diskuze na mém původním blogu: bigydan.blog.cz .
Posledni komentare
07.06.2016 21:31:39: уууууу tolik... nádhera..... O_O půjčka online chropyně
07.06.2016 20:47:18: poučné!!!! gee gee gee O_O pujčka pred vyplatou
07.06.2016 20:33:11: Jsem přesvědčen, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat o tom to je. Napište mi PM, пообщаем...
18.03.2016 20:55:04: Podle mého názoru Se mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat. Napište mi do PM. smiley Microsoft wind...
 
(C)Neuvěřitelný svět BiGy, studentská zpravodajská společnost 2006-2008